0542 223 15 35
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dış Cephe Kaplama

25 Eylül 2019
411 kez görüntülendi
Dış Cephe Kaplama

Daha sağlıklı ve daha konforlu bir yaşam alanına sahip olabilmek için önemli bir yere sahip olan dış cephe kaplama sistemleri, kış aylarında soğuktan yaz aylarında ise sıcaktan korumaktadır. Yapıların yağmur, kar gibi dış etkenlerden zarar görmemesini ve böylece daha uzun ömürlü olmasını sağlayan dış cephe kaplama sistemleri, binanın yapısına en uygun şekilde uygulanmaktadır.

Üstün özelliklerde malzemelerden oluşması nedeni ile birçok önemli avantajı bir arada sunan dış cephe kaplaması uzman kişiler tarafından son derece kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Birbiri ile uyumlu malzemeler kullanılarak uygulaması gerçekleştirilen dış cephe kaplamaları sayesinde yazları serin kış aylarını ise sıcacık geçirme fırsatı elde edebileceksiniz.

Her mevsim için sizlere kalıcı çözüm önerileri sunan ve önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlama imkanı sunan dış cephe kaplamaları aynı zamanda binaların daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Dış Cephe Kaplama Malzemelerinin Özellikleri

 • Atmosferin kimyasal etkilerine dayanıklı olması,
 • Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden bozulmaması,
 • Sıcaklık farkları dolayısıyla oluşacak genleşme ve daralmalardan zarar görmemesi,
 • Yağış sularından bozulmaması ve suyu içine almaması,
 • Don etkisiyle bozulmaması,
 • İçten gelen ve iç yüzeyde oluşan buharın dışarıya çıkmasına engel olmaması gibi temel özelliklere sahip olmaları gerekir.

Yapı fiziğiyle ilgili olan bu özelliklerinin yanı sıra malzemeler binanın görünen yüzünü oluşturduğu için, doku özellikleriyle birlikte estetik yönden de binayı güzelleştirecek niteliklere sahip olması beklenir.

Dış cephe kaplama malzemeleri uygulama bakımından temelde 5 grupta ele alınır.

 1. Dış Sıvalar
 2. Yapıştırıcıyla Tespit Edilen Plaka Halindeki Kaplamalar
 3. Doğal ve Yapay Taş Plakalar
 4. Prefabrik Duvar Kaplama Panelleri
 5. Giydirme Cepheler