0542 223 15 35
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Isı Yalıtımında Dikkat Edilecek Hususlar

25 Eylül 2019
696 kez görüntülendi
Isı Yalıtımında Dikkat Edilecek Hususlar

Binalarda ısı yalıtımı sadece enerjiden tasarruf sağlamaz. Aynı zamanda binanın hasarlı dış cephesini onarır, görüntüsünü iyileştirir. Binalarda ısı yalıtım uygulaması yaparken dikkat edilecek hususlar şöyledir;

– Isı yalıtımı işlemi yapacak olan personelin eğitimli olması, ısı yalıtım uygulamaları ve malzemelerin kullanımını çok iyi bilmesi gerekmektedir.

– Yalıtım öncesi binanın tüm teknik detaylarıyla incelenmiş olması çok önemlidir. Eğer varsa bina yüzeyindeki eğrilikler, uygulama öncesi giderilmiş olmalıdır.

– Yalıtımda kullanılacak malzemenin binanın yapısına en uygun olan malzemeden seçilmiş olması ve belirlenen kalite standartlarına uygun olması gerekmektedir.

– Kullanılacak levhaların kalınlığı da ısı yalıtımı uygulamasında sonucu etkileyen faktörlerden biridir. 5 cm ve üzerindeki kalınlıkta levha kullanımı gerekmektedir.

– Isı yalıtım levhaları yapıştırma işleminden önce yüzeyin cinsine göre yapıştırıcı malzeme seçilmelidir.

– Yalıtım levhaları dış cepheye ısı geçişini sağlamayacak şekilde dizilmelidir. Ayrıca her bir yalıtım levhası için uygun sayıda tespit dübeli uygulanmalıdır

– Isı yalıtımı tamamen binanın dış cephesine yapılmalıdır. Böylece bina olumsuz hava şartlarına karşı daha da korunaklı hale gelecektir.